Klidné dva měsíce letních radovánek mají před sebou nohejbalisté Šacungu. Oba ligové týmy, mužský i dorostenecký, si v předstihu zajistily postup do podzimního play-off.

A družstvo v extralize mužů o něm rozhodlo až v předposledním kole základní části. Utkání s Žatcem bylo přímým soubojem o poslední postupovou pozici, ale Šacung v roli hostů klíčové momenty ustál.

„Postup do play-off byl naším předsezónním cílem. Nebylo to ale tak snadné, zejména po bídném výkonu u nováčka ze Startu Praha. Tým ale reagoval bojovně a hned v dalším kole odčinil selhání výhrou na půdě mistra ze Vsetína. Zvládl i oba velmi těžké zápasy s Žatcem a doma se pomstil Startu. Sehrál i dobré, byť těsně prohrané zápasy s Modřicemi či Karlovými Vary. Na některých porážkách se projevila i zranění, která tým už tradičně trápila. Přece jen máme v týmu i čtyřicátníky. Na druhou stranu mix zkušených čtyřicátníků a dvacetiletých mladých dravců fungoval, tým seděl lidsky a bojoval i když se mu na hřišti nedařilo. Výborně se uchytili i oba dorostenci, Niko Truc a Adam Fürbacher, kteří zároveň přispěli k první příčce B družstva v základní části,“ řekl trenér Stanislav Voltr st.

Ze třetího místa skupiny A míří do play-off Botas dorostenecké ligy A družstvo mládeže. S Čelákovicemi na druhé příčce mají shodný počet tabulkových i zápasových bodů ze vzájemné bilance, rozhodlo o dva sety horší skóre.

„Cíl jsme splnili a zajistili si play-off už tři kola před koncem základní části. Kluci podávali stabilní výkony, byl to týmový projev. Nebylo to o jednom super hráči, který by ostatní zastínil. Ale určitě bych mohl jmenovat několik hráčů, kteří prokázali vysokou výkonnost. Ze smečařů třeba Adama Fürbachera nebo Lukáše Musila, z defenzivních hráčů Tomáše Musila a Honzu Šperlíka. S tříbodovým bodováním nejsem úplně ztotožněn, ale chápu, že u mládeže je nutné utkání dohrávat a nějaká motivace tam musí být zachována. Sehráli jsme několik výborných utkání, naopak některá jsme měli bodovat za tři body a ne jen za dva,“ připojil svůj komentář trenér Tomáš Hanuš.