Domácí porážku 3:6 s úřadujícím mistrem ze Vsetína zapsali benešovští nohejbalisté v 11. kole nejvyšší mužské soutěže. Stále však drží pozici, zajišťující postup do play-off.

SK Šacung Benešov 1947 - NK Climax Vsetín: 3:6

Jak mistr posledních dvou ročníků extraligy, tak benešovský Šacung se momentálně nenachází v nejlepším rozmaru. Oba týmy ale uzdravily některé své opory a protože první letošní vzájemný souboj z 4. kola dopadl nečekanou výhrou Šacungu ve Vsetíně, byl výsledek odvety v Benešově nejistý.

Domácí, bez Doubravy a Černoty, ale již s Makarou, Řehákem i Flaksem, nevstoupili do utkání pravou nohou. Po úvodních dvojkách a první trojici prohrávali už 0:3. Ve dvojkách Kalas s Trucem nestačili na Chalupu a Stupáka, poté Nepodal s Flaksem byli balon od výhry, ale nakonec podlehli Brutovskému s Chalupou ve třetí sadě. V první trojici Nepodal, Kalas, Voltr ml. a střídající A. Fürbacher prohráli s Chalupou, Stupákem a Gargulákem. Domácí se dočkali až po nejtěsnější výhře Makary, Truce a Řeháka proti Brutovskému, Plachému, Vichtorovi a naskočivšímu Kurkovi. Makara s Řehákem si dali repete ve vložence, kde o balon předčili Kurku, Garguláka a alternujícího Vichtoru. V singlu Sehrig kladl Stupákovi odpor jen první set. V odvetách trojic se Nepodalova sestava popasovala ve třetí sadě s Brutovského triem, Makarova (se střídajícím Sehrigem) na Chalupovu ale nenašla recept. Utkání završila jasná porážka Kalase a Truce od dvojice Brutovský, Plachý.

„Věděli jsme, že na Vsetín umíme zahrát. Jenže znovu nás zlobily koncovky, škoda třeba druhé dvojky Nepodala s Flaksem. Stav 0:3 nám hodně zkomplikoval cestu k bodům, při očekávané porážce v singlu jsme museli uspět v hlavních dvojkách a to se nám vůbec nepovedlo. Výkon týmu nebyl špatný, chtěl bych pochválit zejména Ríšu Makaru,“ řekl trenér Stanislav Voltr st.

Tabulka  

Fotogalerie: