Druhé místo obsadila první sestava Šacungu na mezinárodním turnaji Poslední smeč.

33. ročníku nejstaršího a nejprestižnějšího halového mezinárodního turnaje mezi dvacítkou účastnických sestav reprezentovaly barvy Oranjes dvě sestavy. Druhou sestavu benešovského klubu tvořili Nepodal, Flaks a nováček Tůma. V sobotní základní skupině trojice prohrála s favorizovanými Modřicemi (pozdější celkový vítěz klání) a slovenským mistrem z Košic. Výhru okusila až v zápase s druhou čelákovickou sestavou a to na postup stačit nemohlo.

"I přesto, že sestava hrála v tomto složení poprvé, nezahrála špatně a na postup do neděle pomýšlet mohla. S Košicemi však v prvním setu zahodila vedení 8:4 a právě tento ztracený set rozhodl," řekl k výkonu druhé sestavy trenér Stanislav Voltr.

Výrazně lépe se vedlo zkušené sestavě Doubravy, Kalase a Stejskala. Ta v sobotní základní skupině pokořila Chbařovice a Start Praha, v posledním zápase však podlehla áčku Čakovic. To už však postup byl v kapse. Výborný part rozehrála v nedělní čtvrtfinálové skupině, kde pohodově skolila první sestavu Čelákovic, Modřice, druhou sestavu Vsetína i reprezentační juniorku. Na vítězné vlně se vezla i v semifinále, kde měla pod kontrolou zápas s druhou čakovickou formací. Dvakrát během dne nevstoupíš do téže řeky, to platilo i ve finálovém mači, kde se Šacungu postavila trojice Modřic. První set ovládli Modřičtí, ve druhém to bylo těsné, ale nakonec zejména díky několika nevynucených chybám na straně Oranjes o bod znovu byli lepší Jihomoravané. 

"Hrát finále na takovém turnaji, jakým je Poslední smeč, je vždy parádní počin. Pochopitelně když už finále hrajete, po porážce jsou pocity smíšené. Mám ale celkově z naší hry výborný pocit. V sobotu jsme si zajistili postup a zakolísali jen proti velmi dobře hrajícím Čakovicím, kde jsme ale zahodili vedení 9:6. To už ale byl zápas jen o tom, do které čtvrtfinálové skupiny postoupíme. V neděli nám to šlo moc dobře, byli jsme dost dominantní a všechny zápasy do finále jsme měli pod kontrolou. Ve finále jsme narazili podruhé během dne na Modřice. Odveta jim tentokrát vyšla, přehráli nás a zaslouženě zvítězili," řekl František Kalas.

"Po dnešních parádních výkonech je finálová porážka zklamáním. Dopoledne ve čtvrtfinálové skupině se nám podařilo Modřice porazit, stejně tak další soupeře. Neztratili jsme do finále ani set, to byla jízda. Ve finále na straně Modřic byl výborně připravován útok, tam jsme trošku zaostávali. Také štěstí bylo nakloněno více soupeři, kdy některé jím vybrané míče prolétaly bez teče stropní konstrukcí. Výborně se jim rozehrál Kuba Pospíšil na útoku, bodoval neskutečně. Až porážka přebolí, určitě stříbro z takového turnaje musí být bráno jako úspěšné vystoupení," doplnil trenér Voltr.

Konečné pořadí turnaje:

1. MNK Silnice Group Modřice (Pospíšil, Rosenberk, Spousta)
2. SK Šacung Benešov 1947 A (Doubrava, Stejskal, Kalas)
3. AVIA Čakovice B (Souček, Fík, Pachman, T. Chadim)
4. AVIA Čakovice A (Kučera, J. Kalous, O. Cibulka, J. Chadim)

Fotogalerie: