Hráči domácí ZŠ Dukelská Benešov ovládli 11. ročník okresního kola Poháru ČNS základních škol. Jejich sestavy obsadily 1., 3. a 4. místo.

11. ročníku soutěže, hraného ve sportovní hale ZŠ Dukelská, se zúčastnilo celkem 12 žákovských trojic. Pořadatelem akce byly ONS Benešov a SK Šacung Benešov. Ze tří čtyřčlenných skupin do vyřazovacího pavouka postupovaly dvě nejlepší trojice z každé skupiny, které na počet osm doplnily dvě nejlepší sestavy ze třetích míst. Ve čtvrtfinále se dařilo sestavám z domácí školy, do semifinále pronikly všechny tři. Čtvrtým do party semifinalistů se stalo až céčko ZŠ Karlov Benešov. V prvním semifinále si ve školním derby z Dukelské jasně poradilo béčko s áčkem, ve druhém semifinále hráči z Karlova otočili ve třísetovém souboji nepříznivý průběh utkání. V dalším domácím derby o bronz posledním možným míčem přetlačilo céčko áčko. Třísetové bylo i finále, ve kterém Karlováci podlehli druhé domácí trojici.

"Při neúčasti obhajující Vlašimi bylo hráčské pole vyrovnané, bez jasného favorita. Velká většina účastníků se rekrutovala z fotbalových oddílů, na hře to i bylo vidět. Poslední zápasy byly hodně vyrovnané. Nejlépe se evidentně vedlo borcům, kteří prostředí haly v Dukelské dobře znají. Jsme rádi, že máme za sebou už jedenáctý ročník a mrzí nás, že už se nekoná republikové finále, které by jistě bylo pro mladé hráče velkou motivací," řekl vedoucí mládeže Miloslav Ziegler.

Konečné pořadí turnaje:

1. ZŠ Dukelská Benešov B (Bukovaz, Špírek, Bílek)
2. ZŠ Karlov Benešov C (Škvor, Hruška, Zima)
3. ZŠ Dukelská Benešov C (Tesáček, Rozsypal, Müller)
4. ZŠ Dukelská Benešov A (Stejskal, Križko, Dolanský)