Posledním možným míčem prohrál Šacung odvetné derby utkání čtvrtfinálové série play-off extraligy s Čelákovicemi.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Spartak Čelákovice: 4:5 (konečný stav série 0:2)

V prvním utkání na půdě soupeře Šacung nesehrál dobrý mač a po porážce 1:5 se upíral k odvetě. Poslední vzájemné utkání na domácí půdě benešovští hráči prohráli těsně 4:6 a věřili, že i přes absenci Kadeřábka, Flakse a Chejna mohou favorita série zaskočit. Začátek ovšem tomu nenasvědčoval, když Doubrava s Kalasem a střídajícím Trucem na Kolenského s Flekačem v prvním deblu neměli nárok. Srovnání zajistila dvojka Nepodala a Sehriga, kteří porazili Spilku, Ftačníka a alternujícího Kilíka. Domácí poté uspěli i v první trojice, kde Doubrava, Kalas a Sehrig zdolali Spilku, Ftačníka, Šafra a naskočivšího J. Kaděru. Hosté ale kontrovali výhrou trojky Kilíka, Kolenského a Holase, která celkem poklidně vyškolila Nepodala, Truce, Knytla a střídajícího Voltra ml. V duelu singlistů Doubrava bojoval, ale Kolenský byl lepší. Domácí ale srovnali skóre po druhé výhře Doubravovy trojice, tentokrát nad Kilíkovou formací. Nepodalova trojice ale ani napodruhé nebyla úspěšná, nad síly byla Spilkou vedená sestava. Utkání tak došlo do rozhodujících deblových odvet. Doubrava s Kalasem poprvé v sérii dokázali vyhrát, když ve třetím setu skolili Spilku a Kilíka. Za stavu 4:4 tak rozhodnutí padlo až v poslední mači dne. Dosud v sérii neporažená dvojka Nepodala a Sehriga s přehledem nad Kolenským, Flekačem a střídajícím J. Kaděrou vyhrála první set a ve druhém vedla, aby jej ztratila 3:10! Třetí set dospěl do stavu 9:9 a hostující Kaděra mečbolovou nabídkou nepohrdnul. Bojovný duel tak Šacung prohrál o jediný míč, do semifinále jde soupeř. Letos tak Oranjes v extralize končí na šesté příčce.

"Stejně jako v prvním utkání jsme byli oslabeni, tentokrát chyběli Flaks, Kadeřábek a Chejn, naopak obětavě po operaci nastoupil Martin Knytl. Vzhledem k předchozímu výsledku v Čelákovicích jsme pozměnili složení trojek, dvojky jsem ponechal. Soupeř byl favoritem, ale věřili jsme, že můžeme doma uspět. Bylo to bojovné utkání s plným nasazením a před dobrou diváckou kulisou, které bych chtěl poděkovat. Je vždycky škoda, když ztratíte utkání o jeden míč. Individuálně bych vyzdvihl výkony Martina Sehriga a Jirky Doubravy," okomentoval utkání trenér Stanislav Voltr st.

K celé sérii pak doplnil: "Na Čelákovice jsme si věřili, naše souboje bývají hodně vyrovnané. Bohužel jak jsme měli štěstí na zdravotní stav a jiné absence hráčů v základní části, v play-off se nám to hrubě otočilo. První střetnutí v Čelákovicích mělo z našeho pohledu daleko do optimálního výkonu, byť výsledek byl krutější, než průběh. Druhé utkání už mělo z naší strany parametry. Sportovně musím přiznat, že soupeř působil kompaktnějším dojmem a celkově byl o něco lepší. Postup do semifinále si zasloužil a já mu k postupu blahopřeji."