Dorostenci potřetí v řadě skončili ve čtvrtfinále nejvyšší soutěže své kategorie.

MNK SILNICE GROUP Modřice - SK Šacung Benešov: 4:1

Na kurtech Městského nohejbalového klubu v Modřicích odehrálo první utkání čtvrtfinále play-off dorostenecké ligy. Domácí nastoupili do zápasu se svými největšími hvězdami Brennerem i Bolelouckým. Naopak Šacung přicestoval bez jediného nositele jména Krunert a jelikož je na soupisce Oranjes toto zastoupeno hned čtyřikrát, jednalo se o výrazné početní, ale i kvalitativní oslabení hostujícího týmu. Z prvních dvou zápasů dvojic si podle předpokladu oba týmy připsali po jednom vítězství. Zlomovými okamžiky se tak stali druhé sety obou soubojů trojic. V nich se na ukazateli skóre vždy objevil stav 9:9 a pokaždé koncovku lépe zvládli domácí. Singl byl jasnou záležitostí také ve prospěch Modřic, takže utkání skončilo jednoznačnou výhrou modrobílých 4:1.

"Utkání dnes rozhodly především nezvládnuté koncovky setů v zápasech trojic. Obzvláště prohra v setu, kdy jsme již vedli 9:7, s námi hodně zamávala a místo zdramatizování zápasu to vedlo k jeho rychlejšímu konci. Na druhou stranu musím říct, že jsem byl překvapený, jak vyrovnané některé pasáže byly. Pokud příště lépe zvládneme vyrovnané stavy, nemusí být návrat do Modřic ke třetímu utkání utopií," okomentoval utkání trenér Martin Paták.

SK Šacung Benešov - MNK SILNICE GROUP Modřice: 1:4 (konečný stav série 0:2)

Druhé utkání čtvrtfinále play-off BDL mezi vítězem moravské základní části Modřicemi a čtvrtým týmem české základní části Šacungem se odehrálo v Benešově. Domácí tým musel nastoupit bez svého nejlepšího útočníka Adama Brože, který se zranil v sobotním utkání mužů v krajském přeboru. Také hosté dorazili bez jedné ze svých opor a sice Tomáše Brennera. V zápasech dvojic domácí sice domácí vždy dokázali s favoritem držet krok, ale Modřičtí lépe zvládali druhé poloviny všech čtyř setů, a tak se ujali vedení 2:0. To zápas prvních trojic vypadal z pohledu domácích výrazně lépe. Sestava ve složení A. Fürbacher, L. Ziegler, Šperlík předvedla téměř bezchybnou hru na útoku, což společně s pevnou obranou znamenalo snížení stavu utkání na 1:2. Pokud chtěli Oranjes pomýšlet na zdramatizování zápasu, potřebovali nutně zvítězit v singlu. Domácí L. Krunert však podlehl brněnskému Bartošovi hladce ve dvou setech, když v každém z nich dokázal získat pouze pět výměn. V odvetném střetnutí trojic nastoupili oba singlisté. Domácí L. Krunert vystřídal L. Zieglera a hostující Bartoš nahradil Jonase. Dlouho to vypadalo na velmi vyrovnaný souboj, Šacung však opět nezvládl koncovku a ztratil první sadu, i když už vedl 9:8. Psychické rozladění domácích se přeneslo i do druhého setu, který se tak stal jasnou záležitostí a hosté nakonec vyhráli 10:3. Tím pádem zvítězili celkově v utkání 1:4 a zaslouženě tak postoupili do semifinále play-off.

"Dnes mě velmi potěšil výkon v první trojici, kdy jsme byly lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Škoda jen, že jsme nedokázali stejný výkon zopakovat i v druhé trojici a zápas tak aspoň trochu více zdramatizovat. Jinak celkově byl samozřejmě náš soupeř jednoznačně lepší a nezbývá než mu pogratulovat k postupu do semifinále," řekl trenér Paták.

K celkovému zhodnocení ligového ročníku dodal: "Z celkového hlediska vnímám letošní ligový ročník jako průměr. Nikde jsme nepřekvapili - tam kde jsme měli uspět, jsme uspěli a tam kde jsme neměli uspět, jsme neuspěli. Je však příjemné, že jsme čtvrtfinále play-off vybojovali potřetí v řadě, svou hodnotu to má. Co se týká výkonnosti hráčů, neřekl bych, že v průměru udělali nějaký velký pokrok. Spíše stabilizovali své výkony. K té stabilizaci patří i třeba zvládnutá domácí utkání s Čelákovicemi nebo Karlovými Vary, kde se hrálo o postupovou jistotu a hráči obě klíčová utkání zvládli. Do sezóny jsme vstupovali dost oslabeni oproti minulému ročníku. Z věkových důvodů skončil Petr Chejn, Štěpán Krunert podepsal profesionální smlouvu ve fotbalu, David Krunert dal přednost rekreačnímu pojetí nohejbalu a podobně skončila i naše jediná hráčka, Gábina Zachová. Jedinou novou posilou se stal Adam Brož, který herně patřil k nejlepším. Individuálně bych vyzdvihl zejména Adama Fürbachera, který vyzrál, byl charakterově silný a měl velmi dobrý přístup. Naopak někteří jiní hráči musí zpytovat svědomí nad svým přístupem, zejména k tréninkové morálce."