V sobotu 22.9. se v Benešově hraje druhé utkání čtvrtfinálové série extraligy mužů.

Po čtyřech letech se nohejbalisté Šacungu probojovali do play-off nejvyšší soutěže, extraligy mužů. Do čtvrtfinálové série ale nevstoupili pravou nohou, na půdě Čelákovic podlehli výsledkem 1:5. Do domácí odvety (sobota 22.9. od 14:00) však nepůjdou odevzdaní, naopak věří v prodloužení série do třetího duelu.

„Favoritem je soupeř, jen o bod mu v základní části unikl přímý postup do semifinále. Určitě ale ještě zbraně neskládáme. Vážíme si toho, že jsme po letech opět v bojích o medaile a chceme se o postup do semifinále poprat. Bohužel opět budu muset se sestavou improvizovat, stejně jako v minulém utkání nám pár hráčů chybí. Atmosféra i přes předchozí porážku je v týmu dobrá, hráči věří, že je možnost ještě sérii otočit. Budu rád, když nás podpoří i naši věrní fandové,“ řekl trenér Stanislav Voltr st.

Se svým středočeským rivalem už dokázali několikrát doma uspět, zatím poslední domácí utkání skončilo nejtěsnější výhrou hostů. Pro hosty však hraje fakt, že se v play-off nehraje třetí dvojice. Je to daň za to, že na rozdíl od základní části utkání musí mít vítěze.

„Poté, co se singlu přestal věnovat Vašek Kadeřábek, nemáme v týmu špičkového singlistu. Respektive máme, ale Jirka Doubrava je jako smečař a blokař silně vytížen v hlavních dvojkách i trojkách. V Čelákovicích jsme to riskli a nastoupil i do singlu, ve třetím setu dokonce sahal po výhře. V základní části jsme ztracený bod ze singlu kompenzovali výbornou třetí dvojkou, která třeba právě s Čelákovicemi dokázala doma i venku vyhrát. Teď v play-off je její absence pro nás citelným oslabením,“ doplnil trenér Voltr.

Ostatní družstva klubu už sezónu dohrála. Mužské B družstvo skončilo v krajském přeboru poslední, C družstvo naopak okresní přebor vyhrálo. Potřetí v řadě dorostenci v nejvyšší soutěži skončili ve čtvrtfinále. Sobotní derby duel mužského áčka tak rozhodne, zda v říjnu zůstanou hřiště již bez soutěžního vytížení.