Týden po čtvrtém místu na mistrovství republiky trojic mužů začala nohejbalistům Šacungu podzimní část extraligy. A vstup do posledních dvou kol se jim vůbec nepovedl.

SK Šacung Benešov 1947 – SK Liapor Witte Karlovy Vary: 0:6

Až příliš benešovští hráči spekulovali o tom, na koho v play-off by bylo lepší narazit. Po čtyřech letech si zahrají v bojích o medaile a právě jistota postupu, kterou uhráli již v červnovém 12. kole, jim možná trochu poměnila přístup ke zbytku základní části soutěže. Šacung navíc hrál bez svého esa Doubravy, který reprezentoval v mezistátním utkáním v Rumunsku.

Naopak Varští přijeli s jasným cílem bodovat a od začátku dění na hřišti ovládli. Jako první se poroučeli v deblu Kalas, Kadeřábek a střídající Truc, na J. Medka s Bíbrem neměli. Ve druhém pak pohořeli i Chejn, Flaks a alternující Sehrig, proti Vankemu s Putíkem uhráli jen devět balonů. Ve trojkách už domácí hráli o něco lépe, jenže na hostující formace stejně nevyzráli. V té první Nepodal, Kalas a Voltr uhráli s J. Medkem, Bíbrem, Kokšteinem a naskočivším Hronem jediný domácí set v utkání, ve druhé Chejn, Truc a Knytl proti Vankemu, Putíkovi, M. Medkovi a střídajícímu Musilovi neměli nárok. Poslední vzdor předvedli ve třetím deblu Nepodal, Voltr ml. a střídající Knytl, v koncovkách obou setů ale prostřednictvím Musila a Kokšteina uspěli znovu hosté. V dalším zápase singlista Sehrig jen dokumentoval domácí bídu, po jasné Hronově výhře přilétl na hřiště kanár.

„Nedivím se, že někteří diváci odešli předčasně. Sešlo se několik faktorů, které utkání ovlivnily. Už nám o tolik nešlo a někteří hráči v hlavách vybírali vhodnějšího soupeře pro čtvrtfinále. Chyběl nám reprezentant Jirka Doubrava a tak jsem chtěl dát příležitost méně vytěžovaným hráčům i vyzkoušet některá jiná složení sestav. Tak špatný výkon jsem ale nečekal a někteří hráči mě zklamali. Soupeř přijel v nejsilnějším složení, hrál koncentrovaně, motivovaně a výhru si jasně zasloužil,“ okomentoval utkání trenér Stanislav Voltr st.