Lukáš a Miloslav Zieglerové zvítězili na turnaji osady Sokolí hnízdo, turnaji hraném na původní českobudějovická pravidla.

Osada Sokolí hnízdo na Stropnici je jediným turnajem, hraným na původní českobudějovická pravidla. Letos se konal již 51. ročník.

"Ač původem z Českobudějovicka, nikdy jsem neměl příležitost si stará pravidla vyzkoušet. Kromě toho, že míč může spadnout mimo hřiště a hrálo se na tři celé sety, jsou největšími rozdíly výška sítě, provedení a příjem podání. Síť měří 130 centimetrů a menší hráči s tím opravdu mají problém. Podání se dává křížem do jedné poloviny, ale pouze zprava doleva. A podávat musí celý set jen jeden z obou hráčů, naopak jen jeden musí podání přijímat. Další set se to otočí a ve třetím podává nebo přijímá ten, co to dělal v prvním setu. Aby toho nebylo málo, hrálo se zvláštním vyřazovacím systémem na dvě porážky. Měli jsme v prvním kole pavouka volný los a další tři vyhrané zápasy nám stačily na vítězství. Potěšilo mě, že nám hlavně vysoká síť nedělala větší problémy a hlavně Lukáš se dokázal docela neomylně na útoku prosazovat. Turnaj byl docela hodně dlouhý, ale stálo to za to," řekl Miloslav Ziegler.