V Čelákovicích proběhl první ročník mezinárodního turnaje v jokgu - nohejbalu nejblíže příbuzného sportu. Zúčastnilo se jej i několik hráčů benešovského klubu.

Asi největší ambice si dělal Kalas, který v kombinované sestavě spolu s Chalupou, O. Vítem a Nováčkem patřili k tomu nejlepšímu, co Češi do turnaje s celkem 63 sestavami ze sedmi zemí vyslali. Postup ze skupiny se sice povedl, ale v osmifinále čekal korejský protivník. A Korejci toho moc v Čelákovicích neprohráli, snad vyjma vzájemných soubojů. Tak skončila i Kalasova mise.

O něco lépe si vyvíjela situace pro další čtveřici, ve které se představila hned trojice hráčů ze Šacungu. Flaks, Sehrig, Knytl, doplněni Marečkem z druholigového Hlavence, se prali srdnatě a svou skupinu dokonce vyhráli. Příznivě vypadal i los pavouka, kde v osmifinále přišel přijatelný protivník - béčko pořadatelského klubu. Dlouho to vypadalo na výhru Flakse a spol. ale soupeř mečboly nejen odvrátil, ale se štěstím ten svůj proměnil.

"Zpočátku jsme se sžívali s rolí. Včetně mě - dlouho jsem se nemohl trefit do malého hřiště. Zkoušel jsem různé typy klasických nohejbalových úderů, ale nebylo to úplně ono. Zkoušel jsem i zkrátit hru, ale míč tolik techniku neumožňuje. Navíc v nohejbalu má smečař více možností co zahrát. I když v jokgu je síť nižší a míč letí slušně, hůře se prosazuje. Hřiště je o dost menší a chytají tři až čtyři hráči. Hráč tak musí na síti přehodnotit svoje navyklé údery. Navíc nelze hrát na pásce nebo za ní. Přesto všechno jsme se s tím vypořádali dobře a vyhráli skupinu, ve které byl třeba Výběr extraligy nebo Vsetín. Jak už to poslední dobou mívám, že když se všechno ve skupině vyhraje, končím v prvním kole play-off. V osmifinále s Čelákovicemi jsme vedli ještě 14:11 ve třetím setu, pak se nám nedařilo bodovat a za stavu 14:14 jsem chytil soupeřův útok kolenem nohy a rozhodčí to posoudil jako chybu. Každopádně to pro nás určitě byla zajímavá konfrontace s asijským nohejbalem a nakonec jsem se tam našel i úderově. Chtěl bych pochválit i své tři spoluhráče, měli výborné pole a celkově nám souhra klapala," řekl Lukáš Flaks.

Konečné pořadí turnaje:

1. ICHEON City (Seohu, Jensuk, Seongho, Yongwoon, Sang Bin)
2. CHEONHOO (Unggeol, Jongwon, Seungwon, Gumin, Dowon, Minseok)
3. HOKMA (Hyun Ha, Hwi Jin, Hyung Jin, Jeong Uk, Suk Woo)
4. Čako Power (Souček, J. Kalous, Poncar, Kopáček)

Více o akci zde.