Pohodové prázdniny mohou prožívat nohejbalisté Šacungu Benešov. Obě ligová družstva klubu si totiž zajistila před letní přestávkou postup do play-off.

Dvě kola před koncem základní části získalo remízou v derby v Českém Brodě definitivní jistotu extraligové družstvo mužů. Po třech letech bojů o udržení si tak znovu zahraje o medaile.

„Na začátku sezóny jsme měli obavy, že se bojům o záchranu nevyhneme. Po ukončení kariéry velezkušeného slovenského legionáře Makary a odchodu dalšího zkušeného exreprezentanta Chytry na hostování jsme kádr silně omladili. Trojice Chejn, Sehrig, Truc má věkový průměr 19 let, k tomu zdravotní komplikace prakticky neumožnily hrát Kadeřábkovi. Netušil jsem, zda se mladí hráči vypořádají s tlakem nejvyšší soutěže,“ vysvětloval letošní komplikace trenér Stanislav Voltr.

Jenže nakonec všechno je jinak. „Mladíci Chejn, Sehrig a Truc sice měli nevyrovnané výkony, ale když se jim dařilo, dokázali zejména v deblu udělat několik nečekaných výher. K tomu jsem se mohl v dalším deblu opřít o výkony zkušených exreprezentantů Kalase a Doubravy. Dobře nám hrál i třetí debl s Flaksem a posilou Nepodalem, který jako klasický trojkový blokař v této disciplíně byl nečekaně úspěšný. Jejich bod byl důležitý, vyrovnával tragický singl, kde jsme opět letos zatím vyhráli pouze jediný. Ve trojkách se zpočátku dobře vedlo Kalasové trojici, ale postupem času už nebyla tak výrazná. Opak platí pro Doubravovu trojici, která nás ve druhé polovině výsledkově držela. Škoda tak, že se výsledkově obě trojice nesešly více, ale i tak to stačilo,“ doplnil trenér Voltr.

Jako klíčové ovšem Voltr vidí zdraví hráčů. „V předchozích sezónách jsme měli pravidelně dva i více hráčů na marodce. Letos naše opory zůstaly relativně zdravé, tentokrát to postihlo jiné týmy a my toho dokázali využít. Do konce základní části zbývají dvě utkání s Karlovými Vary a Žatcem, kde se bude rozhodovat už jen o tom, z jaké pozice do play-off vstoupíme.“

Radost benešovským nohejbalistům udělali i dorostenci. V nejvyšší soutěži této kategorie potřetí v řadě nebudou chybět v play-off.

„Rozhodlo o tom poslední utkání s Karlovými Vary. Kluci museli vyhrát, v utkání sice byli favoritem, ale znáte to, když se něco musí. Naštěstí zahráli vysoce koncentrovaně, sebevědomě a soupeře deklasovali výsledkem 6:1. A to nám chyběl Brož jako nejlepší hráč družstva. Takové výkony bych si představoval v každém utkání,“ okomentoval postupovou jistotu trenér Martin Paták.