Těsnou porážkou 4:6 skončilo středočeské derby Šacungu s Čelákovicemi.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Spartak Čelákovice: 4:6

Derby souboje bývají vyrovnané a určitě to platí o střetech s Čelákovicemi. Šacung postrádal Knytla, naopak hosté představili i své korejské posily. Po první párové části byl stav nerozhodný 2:2, ale kvalita utkání zaostala za očekáváním. Platilo to zejména o výkonech některých domácích sestav. V první dvojici Doubrava s Kalasem pohodově zvítězili nad Ftačníkem, Hwijin Jeonem a střídajícím Spilkou. Druhý debl byl z domácího pohledu úděsný, Chejn se Sehrigem a střídajícím Trucem nejenže uhráli proti Kolenskému s Kilíkem pouhých 5 míčů (první set byl navíc skrečován), ale i díky zranění dohrál Truc. Ve trojkách nejprve Doubrava, Flaks a Sehrig ladili proti Spilkovi, Flekačovi a Šafrovi dlouho formu, ale nakonec o balon třetí sady byli úspěšnější. Naopak Chejn, Kalas, Voltr a střídající Nepodal neměli na Kilíka, Kolenského a Holase nárok. V nepárovém deblu se hrálo vyrovnaně, Nepodal s Flaksem ale proti J. Kaděrovi, Hyungjin Jeonovi a alternujícímu Flekačovi ve třetím setu neuspěli. V singlu Voltr uhrál na Kilíka všehovšudy tři balony. Hosté byli o dva nahoře a svůj náskok ještě navýšili po odvetné trojici, ve které Doubravova trojka (se střídajícím Hanušem) vzdorovala Kilíkově formaci jen jeden set. Domácí, pokud chtěli pomýšlet na bod, museli zabrat a také zabrali. Nepodalovo trio už odvetu zvládlo a o jediný míč ve zkráceném setu přetlačilo Spilkovu sestavu (s Hyungjin Jeonem). V souboji elitních deblů Doubrava s Kalasem zvítězili nad Kilíkem s Kolenským ve třetím setu. Poslední možný zápas Chejna a Sehriga proti Spilkovi s Ftačníkem nabídl nervózní drama do posledních okamžiků. Domácí lavička neunesla několik sporných míčů, rozhodnutých ve prospěch soupeře a za stavu 7:6 pro hosty ve třetím setu za urážku rozhodčího obdržel Voltr ml. žlutou kartu. Dvoubodové vedení už hostům stačilo na výhru dílčí i celkovou. Zajímavostmi utkání byla exhibice v jokgu a také odstoupení jednoho z rozhodčích a jeho nahrazení rozhodčím z řad diváků.

"Bylo to bojovné utkání, ale některé zápasy byly z naší strany hrůzostrašné. Selhali jsme ale hlavně i v nepárové části a to bylo pro další vývoj stěžejní. V závěru jsme se zlepšenou hrou a zvládnutými třetími sety ještě vrátili do utkání a mohli vybojovat remízu. O ní jsme se v nervózní atmosféře připravili jak nezkušeností, tak i nedisciplinovaností lavičky," řekl kapitán František Kalas.