Čtvrté místo ve trojicích a 5.-8. místo ve dvojicích obsadili dorostenci Šacungu na mistrovství republiky této kategorie, konaném v Českém Brodě.

Do sobotních bojů vyslal Šacung dvě dvojice. První s D. a L. Krunertovými a A. Fürbacherem se nepodařilo projít ze základní skupiny. "Kluci měli těžkou skupinu, ale nehráli vůbec špatně. V prvním zápase za stavu 9:9 ve třetím setu zkazili klepák, také ve druhém zápase po prvním prohraném setu ve druhém za devítek chybovali. Tím byli vyřazeni," řekl trenér Radek Krunert. Druhá dvojice s Š. Krunertem, Brožem a Šperlíkem svou skupinu vyhrála a z prvního místa prošla do čtvrtfinále. Tam ale podlehla Vsetínu a brány medailových bojů ji zůstaly uzavřeny. "Kluci hráli celou dobu dobře, ale ve čtvrtfinále předvedli až příliš individualismu a týmové pojetí se vytratilo. To je stálo postup," doplnil trenér Krunert.

I do nedělních trojek Benešovští vyslali po dvou sestavách. Trojice D. a L. Krunertovými, L. Zieglerem a Šperlíkem měla opět velmi těžké soupeře už ve skupině a postup do play-off se jí nezdařil. Lépe se vedlo formaci Š. a M. Krunertových, Brože a A. Fürbachera. "Ze skupiny kluci šli do čtvrtfinále ze druhého místa a narazili na druhou sestavu České Brodu, kterou ve třetím setu zdolali. Tím byli mezi nejlepší čtyřkou. V semifinále jim stejně jako v sobotu zavřel brány Vsetín. V boji o bronz pak sehráli pěkný zápas s Modřicemi, který bohužel ve třetím setu ztratili. Všichni chtěli medaili hodně, byli po zápase zklamaní, ale soupeř předvedl hodně kvalitní výkon," okomentoval nepopulární bramborovou placku trenér Krunert.

"Samozřejmě je škoda, že jsme si nesáhli na medaili, byť nás od ní dělilo jen pár míčů. Ale celkově jsem s vystoupením našich barev spokojený. Prokázali jsme, že po loňském dvojkovém stříbru v žákovské kategorii se neztratíme ani v dorostenecké. V obou disciplínách jsme potvrdili účast mezi nejlepší osmičkou týmů. Šampionát byl zároveň zřejmě rozlučkou pro Štěpána Krunerta, který kromě nohejbalu hraje výborně i fotbal a nyní podepisuje profesionální smlouvu v pražském prvoligovém klubu. Je otázkou, zda mu nohejbal povolí hrát," řekl vedoucí mládežnického družstva Miloslav Ziegler.