Úřadující mistr ze Vsetína je už na provozní teplotě a v posledních třech kolech ukázal, proč i letos patří mezi velké favority nohejbalové extraligy mužů. V následujícím 9. kole zvládl i souboj s benešovským celkem.

SK Šacung Benešov 1947 – NK Climax Vsetín: 3:6

V prvním letošním vzájemném střetnutí Šacung mistra ne jeho půdě zaskočil a vyhrál. Bylo otazníkem, zde se to podaří i v odvetě. Úvod utkání přinesl zajímavé souboje. Doubrava s Kalasem sice první debl proti Brutovskému a Stupákovi nezvládli, ale Chejn se Sehrigem a střídajícím Hanušem zažili s Chalupou, Tomkem a alternujícím Vichtorou hodně divokou přestřelku (10:1, 2:10), naštěstí ve třetí sadě vítěznou. I trojky přinesly bodovou dělbu. Doubrava, Sehrig a Knytl přehráli hostující trio Brutovského, Stupáka a Vichtory, poté Nepodal, Kalas, Voltr a střídající Chejn ale na trojku Chalupy, Gebela a Garguláka nevyzráli. Pak se ale nebe nad domácími ambicemi zatáhlo. Nepodal, Flaks a alternující Knytl ve třetím deblu proti Gebelovi s Kurkou pohořeli, stejně tak Sehrig v duelu singlistů, zde vyhrál hostující Stupák. Na 5:2 pro hosty zvyšovala Chalupova trojka, která v každém setu o balon zdolala Doubravovu formaci. Nepodalova trojice ale reparát složila a výhrou posledním možným míčem nad Brutovského formací dala domácím naději alespoň na remízu. Tu ovšem Doubrava s Kalasem definitivně v odvetném deblu proti Chalupovi s Tomkem odmítli.

„Dnes jsme minimálně na remízu mohli pomýšlet, nebýt špatných výkonů ve druhém a třetím deblu. Právě tam jsme utkání nečekaně ztratili. Sehráli jsme z naší strany podprůměrné utkání, škoda. Jediným pozitivem je, že na rozdíl od minulého kola teď k žádnému překvapení nedošlo a stále držíme postupovou pozici do play-off,“ řekl trenér Stanislav Voltr st.

Tabulka soutěže