Domácí "kanárovou" výhrou 5:0 zahájilo sérii o udržení v nejvyšší soutěži mužů první družstvo Šacungu.

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - TJ Dynamo Propagační podnik České Budějovice: 5:0

Týden po posledním kole základní části soutěže se stejní soupeři proti sobě postavili znovu. Tentokrát však již v důležitější části - play-out o udržení. Do prvního utkání série oba týmy nastoupily v plném složení. Hosté po předchozí porážce (1:6) překvapivě neudělali zásadnější změny v sestavách, ale jejich výkon byl lepší předchozího. Vyhrát alespoň některý dílčí zápas jim ale dopřáno nebylo. To, jak se bude utkání vyvíjet, naznačily už první sety, které domácí vyhráli všechny. V prvním deblu Doubrava s Kalasem pohodově přehráli Matějku, Višvadera a alternujícího Ryneše. Ve druhém deblu Makara s Chytrou první set povolili Musilovi s Vondráškem jen tři míče, druhý však padli a třetí i se střídajícím Kadeřábkem koncovky zvládli. Obě trojky byly velmi vyrovnané. V první Doubrava s Kadeřábkem a Knytlem úspěšně odvrátili trojici mečbolů Matějky, Višvadera a Ryneše, ve druhé Makara, Kalas a Chytra zkušeně ovládli třetí set proti Z. Musilovi, Tůmovi a Vondráškovi. Závěr utkání obstarali singlisté. Domácí Chytra povolil Višvaderovi zisk jen osmi míčů.

"Utkání jsme zvládli, určitě vládne spokojenost s výsledkem i výkonem. Průběh byl však těžší, než napovídá výsledek. Soupeř po porážce z minulého týdne pro mne překvapivě nic nezměnil, ale zahrál tentokrát lépe. Měli jsme i nezbytné štěstí v koncovkách. Byl to týmový výkon, všichni zahráli co měli a podařila se nám i hladká výhra v singlu," zhodnotil utkání trenér Stanislav Voltr.