Po „bramborové“ medaili z mistrovství republiky trojic se nohejbalisté benešovského Šacungu ukázali v dobré formě i v prvním kole podzimní části extraligy mužů. Na domácí půdě zremizovali duel s Čelákovicemi.

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - TJ Spartak Čelákovice: 5:5

V krajském derby byli jasným favoritem hosté, kteří minulý týden na šampionátu trojic brali stříbro a bronz a kteří (s výjimkou dvou kontumovaných utkání) nepoznali v letošním ročníku hořkost porážky. A v utkání tuto roli dlouho potvrzovali. Navíc byli kompletní. Šacung postrádal Flakse a Knytla, ale představil novou posilu Chytru a navrátilce z hostování Chejna.

V deblech Doubrava s Kalasem podlehli J. Kaděrovi s Flekačem, srovnání zajistila domácí třísetová výhra Makary a Chytry nad Součkem a Kilíkem. Trojky vyšly lépe hostům, když nejprve Doubrava, Kadeřábek, Chytra a střídající Chejn prohráli se Součkem, Flekačem a Šafrem, poté i Makara, Kalas, Voltr a alternující Hanuš s Kilíkem, Kolenským a Holasem. V třetím deblu Chejn a Kadeřábek ztratili třetí set proti Spilkovi a Holasovi čistou hrou, ale v singlu Doubrava nečekaně skolil Kolenského. Hosté si poté zajistili první tabulkový bod, když Doubravova trojice padla i podruhé, tentokrát s Kilíkovou formací. Domácí ale prostřednictvím výhry Makarova tria nad Součkovou sestavou zaveleli k obratu, který dokonali. V odvetných deblech Doubrava s Kalasem reparát zvládli a přehráli Součka, Kilíka a střídajícího Kolenského. Remízu obstarali ve třetím setu svou druhou deblovou výhrou Makara s Chytrou, jímž podlehli J. Kaděra a Flekač.

„Od stavu 1:1 se utkání nezačalo vyvíjet podle našich představ, byť favoritem byli určitě hosté. Obě trojky jsme ztratili docela snadno a věděli jsme, že soupeř má nepárovou část jednu z nejlepších v lize. V singlu nebylo co ztratit, Jirka Doubrava šel do risku a vrátil nás do hry. I po druhé porážce naší první trojky jsme bojovali a nakonec ubojovali plichtu. Pochválil bych v premiéře Libora Chytru, který ač čtyři roky nehrál nejvyšší soutěž, zahrál zejména oba debly velmi zkušeně,“ okomentoval utkání kapitán František Kalas.