Stříbro na 49. mistrovství ČR trojic mužů v nohejbalu obhajovala sestava Šacungu ČNES Benešov. V Českém Brodě benešovské hráče od této příčky dělilo jediné vítězství, domů nakonec odjeli s plackou „bramborovou“.

Domácí šampionát v nejprestižnější nohejbalové disciplíně ovládly středočeské sestavy. Zlato však bral hlavní favorit, nejúspěšnější trojice posledních let, čeští reprezentanti z jihomoravských Modřic. Jejich třetí výhra ve stejném složení v řadě je v historii šampionátu ojedinělým počinem.

Benešovské barvy v českém Brodě reprezentovaly dvě trojice. Zkušený Flaks s mladíky Voltrem a Chejnem spíše odjeli sbírat zkušenosti, než aspirovat na medailové posty. I přesto herně nezklamali, byť na výhru v těžké základní skupině nedosáhli. Naopak vylepšit medailovým leskem letošní zatím nikterak valnou sezónu mohla první sestava s velezkušenými matadory Doubravou, Kalasem a novou posilou Chytrou. Ta hned svůj první zápas ve skupině prohrála s domácí sestavou. Další porážku si už dovolit nemohla. Po dvojici výher přišel klíčový mač s dosud bezchybnou třetí formací Čelákovic.

„Prohrávali jsme o čtyři míče a vůbec to nevypadalo dobře. Jenže pak hráči šli do šestibodového trháku a další průběh zápasu zcela ovládli,“ okomentoval klíčový zvrat trenér Stanislav Voltr st.

Ve čtvrtfinále na Šacung čekaly Holice, vedené exreprezentačním bombarďákem Kopem. Benešovští však přes drobné problémy i tuto metu pokořili. V semifinále s první čelákovickou sestavou dovedli první set do posledního možného míče, ale úspěch slavil soupeř, který druhý set už měl ve své režii. Zápas o bronz byl repetem ze základní skupiny, bohužel tentokrát s opačným výsledkem. Šacung se s ten den výborně hrající třetí formací Čelákovic přetahoval o každý míč, ale v začátku koncovky jej zlomil kuriózní balon (odraz od zad) v souboji obou smečařských věží Doubravy a Součka. V koncovce druhého si za stavu 8:9 nechali benešovští hráči školácky padnout míč třikrát na zem a radoval se soupeř.

„Čtvrtfinále s Holicemi jsme až na výjimky měli pod kontrolou. V semifinále proti Čelákovicím A jsem si myslel, že by to mohl být příjemnější soupeř. Dlouho jsme vedli, pak ale nedotaženou mezihrou z chycených útoků nedokázali získat body navíc. Druhý set už jsem se cítil unavený a nepodařilo se nám chytit začátek. V zápase o třetí místo jsme hodně chtěli medaili. Kluci z Čelákovic měli ale výborný den. Bareš s Douckem chytali dobře a Souček na útoku útočil úžasně. I přesto, že se nám dařilo jej chytat, znovu se projevila naše největší slabina, špatná mezihra. U nás výborně zahrál Fanda Kalas, bodoval ze všeho. V koncovce druhého setu jsem trefil blok, nevšiml si dopadu míče a rozhodčí nám poté odpískal třetí dopad. Čtvrté místo ale neberu jako neúspěch. Na to, že mým spoluhráčům je čtyřicet a Libor Chytra s námi hrál poprvé, zahráli výborně,“ okomentoval čtvrté místo smečař Jiří Doubrava.