Ani ve své druhé soutěžní sezóně nebudou dorostenci chybět v play-off ligové soutěže.

SK Liapor Witte Karlovy Vary - SK Šacung ČNES Benešov 1947: 5:2

I přesto, že Šacung neměl před posledním zápasem základní části BDL jistotu play-off, dorazil do Karlových Varů v netradiční sestavě. Poprvé v sezóně do utkání nezasáhl ani jeden z početné enklávy Krunertů. Kostru týmu tak tvořila jiná sourozenecká dvojice a to Lukáš a Tomáš Zieglerovi, kteří v BDL pravidelně nenastupují a starší z bratrů Tomáš dokonce zažil svoji premiéru. Stav 1:1 po prvních soubojích dvojic značí, že začátek utkání byl celkem vyrovnaný. Zlomovým momentem utkání bylo otočení zápasu prvních trojic domácími z 0:1 na 2:1. Domácí získali sebevědomí a zvítězili i v následujících třech soubojích. Ujali se tak vedení 4:1 a právem mohli pomýšlet na vítězství za tři body. Naopak Oranjes se začali strachovat, protože jednobodový náskok na Chabařovice nemusel na postup stačit.

V první odvetě dvojic však přišla velká chvíle bratrů Zieglerů, kteří celkem s přehledem vyhráli první set a po velkém boji nakonec i ten druhý poměrem 10:9. A vybojovali, tak pro Šacung bod do tabulky. Vzhledem k tomu, že Chabařovice dokázaly překvapivě porazit českobudějovické Dynamo, ale jen nejtěsnějším výsledkem, byl tento bod nakonec postupový. Poslední dvojici, ve které za hosty nastoupil Šperlík s Fürbacherem, museli hosté bohužel kvůli zdravotní indispozici druhého jmenovaného vzdát.

„Dnes jsme sem přijeli s jediným cílem a tím bylo vyválčit bod do tabulky. Vzhledem k absenci největších opor bylo jasné, že to nebude vůbec jednoduché, ale kluci to nakonec zvládli. O vítězství nás dnes připravila velká kazivost. Na druhou stran musím pochválit velké nasazení všech hráčů. Celkově jsem tedy spokojený, protože jsme si zajistili po druhé za sebou postup do play-off ,“ okomentoval utkání trenér Martin Paták.

Tabulka