Vysokou porážku utrpěli mladíci Šacung v Radomyšli, kam zajížděli v 7. kole Botas dorostenecké ligy.

TJ Radomyšl - SK Šacung Benešov 1947: 6:1

Jeden z důležitých zápasů, který by mohl napovědět kdo z trojice Chabařovice, Šacung a Radomyšl nakonec dostane černého Petra a nepostoupí do play-off BDL, se odehrál na jihu Čech. V Radomyšli se střetli dva sousedé v tabulce.

Důležitost utkáni si uvědomovala obě mužstva, a proto hosté i přes značnou vzdálenost dorazili v šesti hráčích. Zlomovým momentem celého utkání bylo nejspíš hned první střetnutí dvojic, které bylo hodně vyrovnané, ale bohužel v koncovkách obou setů hosté předvedli několik chyb a poslali tak domácí do vedení. Od té chvíle, jakoby Šacung odešel ze hřiště. Ať se hrála jakákoliv disciplína, vždy dominovala Radomyšl. O vyrovnané hře se dalo hovořit snad jen ve druhém zápase trojic, ale i ten nakonec dopadl lépe pro jihočeský tým. Na ukazateli stavu utkání, tak svítilo skóre 6:0 a ve vzduchu již kroužil kanár. Jeho přistání však nakonec zabránila poslední dvojice Šacung ve složení D. Krunert, M. Krunert, která zvítězila 2:0 a získala tak pro oranjes aspoň čestný zápasový bod. Nicméně body do tabulky si připsala pouze Radomyšl a udělala, tak výrazný krok na cestě do play-off, a také ke třetímu místu.

„Velmi těžko se mi dnešní zápas hodnotí, protože jsme přijeli v bojovné náladě a odhodlaní vyválčit aspoň dva body. Toto odhodlání však vzalo za své velmi rychle a tím nejhorším způsobem. Co mě, ale mrzí víc než ztracené body, je předvedená hra. V podstatě nic nefungovalo ani z poloviny, tak jako funguje na tréninku. A myslím, že nebudu moc přehánět, když řeknu, že náš výkon byl katastrofální. Jediné pozitivum je snad to, že i přes vysokou porážku zůstává tým skvělou partou. Tak doufejme, že nám to pomůže odrazit se k lepším výkonům,“ ohodnotil porážku trenér Martin Paták.

Tabulka

.