Dvě porážky v derby zapsalo první družstvo Šacungu v 5. a 6. kole extraligy mužů.

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - TJ Slavoj Český Brod: 2:6

S torzem týmu vstupoval do středočeského derby domácí celek. Ke zraněnému Doubravovi na lavičku marodů přibyl kapitán Kalas (natržený biceps!) a mimo republiku byl služebně Flaks. Prostor tak dostali fluktuanti z B družstva - Pacovský, Klika a dorostenec Š. Krunert. Hostům do hry chyběl jen T. Cibulka. Šacung se i přes citelné oslabení prezentoval před slušnou návštěvou a za konečně ideálního nohejbalového počasí bojovným výkonem, ale k lepšímu vítězství chyběla i trocha štěstí (čtyři sety skončily porážkou o jediný míč). Hned v prvním deblu podlehli Makara s Kadeřábkem M. Kaděrovi s Vedralem posledním možným míčem. Ve druhém se Pacovský s Voltrem ml. snažili zaskočit Ešnera s Janíkem, ale nepodařilo se. Na 3:0 pro hosty zvyšovala trojice v podání M. Kaděry, Vokáče a Štěpaře, které těsně podlehla sestava Makary, Kadeřábka, Knytla a střídajícího Votra ml. Drama mezi domácí trojicí Hanuše, Š. Krunerta, Kliky a hostujícím triem Chejn, Janík, Truc a střídajícími Ešnerem se Sýkorou rozhodla až koncovka zkráceného setu, kde hosté byli o balon lepší. Podobné to bylo ve třetím deblu, kde Hanuš, Š. Krunert a alternující Klika podlehli Chejnovi, Trucovi (nedokončil pro zranění kotníku) a střídajícímu Sýkorovi. Stav 0:5 byl pro domácí krutý, dva další zápasy ale už třetí sety zvládli. Nejprve v singlu Kadeřábek přehrál Vedrala, poté v odvetách prvních trojic Makarova formace udolala Ešnerovu. Hanušova trojka ale M. Kaděrovu neměla nárok a utkání skončilo.

"S výsledkem nejsem spokojen i přesto, že jsme nastupovali v hodně improvizovaných sestavách. Výkon všech hráčů včetně všech fluktuantů byl velmi dobrý. Škoda jen, že jsme několikrát nedokázali dotáhnout koncovky za devítek, průběh by pak mohl být více otevřený," hodnotil utkání trenér Stanislav Voltr st.

.

TJ Spartak Čelákovice - SK Šacung ČNES Benešov 1947: 6:4

Den po derby s Českým Brodem čekalo na benešovský celek další derby, a to na půdě lídra tabulky. I tady se Šacung prezentoval v improvizovaných sestavách bojovnými výkony, které stačily na přijatelný výsledek, ne však na body. Úvodní debly přinesly bodový smír. Domácí Kolenský s Kilíkem zdolali Knytla a Sekeru, za hosty uspěli Makara s Kadeřábkem proti Spilkovi s Yeonseokem a střídajícím Holasem. Poté následovala smršť tří domácích výher. Ve trojkách nejprve Souček, Holas a Jeonseok přehráli Sekeru, Hanuše, Knytla a alternující Pacovského s M. Zieglerem, ve druhé trojce Spilka, Šafr a Won Deok porazili hostující Makaru, Kadeřábka a Voltra ml. Do nepárové pasáže lépe vstoupili domácí, když Flekač a Doucek velmi snadno zdolali Hanuše, M. Zieglera a Pacovského. Na tahu byli hosté, kteří se do hry o body vrátili dvojicí výher. V singlu Jeonseok podlehl ve třetím setu Voltrovi ml. a v první odvetné trojici domácí Součkova trojice neměla nárok na Makarovo trio. Uklidnění na domácí lavičku vnesla také jednoznačná výhra Spilkovy trojice nad Hanušovou. Hosté ale ještě zbraně nesložili s v souboji prvních deblů Makara s Kadeřábkem porazili Kilíka s Kolenským. V posledním zápase dne ale podle předpokladu Spilka s Holasem nedali šanci Knytlovi, Voltrovi ml. a alternujícímu Sekerovi.

"I zde jsme vzhledem k velkému oslabení nejeli do Čelákovic s velkým očekáváním. Výborně ale zahrála polovina sestavy Ríši Makary, byla u tří našich bodů. Naopak tentokrát fluktuanti a Tomáš Hanuš zahráli špatně a na své soupeře nestačili. Proti předchozím utkáním zahrál slušně Tomáš Sekera. Soupeř na nás zpočátku nasazoval hodně kombinované sestavy. Jak to ale dlouho bylo vyrovnané, ve druhé polovině už hrál v plném složení," řekl trenér Voltr.

Tabulka