V sobotu 6.4. od 14 hodin se v benešově odehraje první letošní extraligové derby.

Čtyři extraligová kola mají za sebou nohejbalisté benešovského Šacungu. Pohled do tabulky pro ně není moc lichotivý – s nulou na kontě se spolu s Českými Budějovicemi dělí o poslední dvě příčky v nejvyšší soutěži.

„Pochopitelně nás dosavadní výsledky mrzí. Je však třeba zmínit, že jsme zatím měli dost krutý los, kdy jsme narazili na první čtyři celky loňského ročníku. Karlovy Vary, Čakovice, Modřice, Vsetín, v těchto utkáních bychom s výjimkou Vsetína nebyli favoritem ani pokud by tým byl v plném složení. Bohužel se nám vážně zranil náš nejlepší hráč, reprezentační smečař a blokař Jirka Doubrava a to je samozřejmě na hře znát. Navíc ani někteří jiní hráči zatím nehrají v optimální formě. Naopak vyzdvihnout musím hru obou našich veteránů Fandy Kalase a Ríši Makary a do formy se dostává i Vašek Kadeřábek. Velké pokroky dělá z mladých hráčů Tomáš Hanuš. Schází nám však minimálně jeden kvalitní hráč do deblů, což nás hodně limituje,“ vysvětloval situaci trenér Stanislav Voltr.

Další příležitost bodovat přichází tuto sobotu, kdy Šacung na svém hřišti (od 14 hodin) přivítá ve středočeském derby nováčka z Českého Brodu. Dlouhodobá vzájemná bilance výrazně hovoří pro benešovský tým, jenže ani tady Šacung nebude favoritem.

„Výkony Českého Brodu letos nepřipomínají ustrašeného nováčka. Brod dokázal porazit mistra, remizovat se Vsetínem či Modřicemi. Jede na vítězné vlně z loňského ročníku, kdy postoupil z první ligy, loni postavil úplně nový areál, vyhýbají se mu zranění. Má i štěstí, neboť v zápasech s Karlovými Vary a Vsetínem se soupeřům na začátku zranil jejich nejlepší hráč. Do utkání určitě půjdeme bojovně, je to derby a navíc tři hráči soupeře dříve hájili naše barvy a bude tam oboustranná motivace. V sestavě nám však kromě zmíněného Doubravy bude chybět i další smečař Lukáš Flaks, který je služebně v zahraničí. Když to vezmu reálně, bod by byl dobrý. Rád bych na toto derby pozval i všechny fanoušky nohejbalu,“ dodal trenér Voltr.

Předehrávkou derby bude utkání B družstva se Zaječovem (od 9:30). A na derby platí - kdo přijde fandit Šacungu v oranžovém oblečení, pije pivo zdarma!