Dvě kola má za sebou letošní ročník Botas dorostenecké ligy. Šacung v ní zapsal porážku i výhru.

TJ Slavoj Český Brod - SK Šacung Benešov 1947: 6:1

K prvnímu utkání sezóny nastoupila obě mužstva s výraznými posilami v kádrech. Za domácí zazářil jeden z příslušníků klanu Kalousů, Zdeněk. Barvy Šacungu nově obléká Tomáš Sekera. Oba borci příležitostně nastupují také v extralize mužů a také jejich spoluhráči jsou nespornými talenty, což slibovalo zajímavou podívanou. To se potvrdilo v úvodu utkání, když oba zápasy dvojic museli rozhodnout až třetí sety. V obou nakonec zvítězil Český Brod, jehož sestavám nejprve podlehl Sekera s Krunertem a poté i Šperlík se Zachovou a střídajícím Fürbacherem. Slavoj se tak ujal vedení 2:0.

Jestliže úvodní dvojice byly vyrovnané, tak naopak oba zápasy trojic byly jasnou záležitostí domácích. Především Zdeněk Kalous na síti jasně dominoval a jak první trojice Oranjes, složená ze Sekery, Krunerta a Šperlíka, tak i druhá sestava, do které místo Šperlíka nastoupili Fürbacher a Zachová, nedokázala na jeho přesné údery najít recept. Jako správný kapitán zvedl prapor skomírajícího Šacungu Jan Šperlík, když celkem překvapivě dokázal v singlu porazit trápícího se Ungermanna. Hostům tak svitla naděje na bodový zisk. K tomu ale nakonec nedošlo, protože v závěrečných zápasech dvojic nestačili Šperlík, Zachová a Fürbacher na Kalouse s Čechem. No a díky probuzení Viléma Ungermanna ve dvojici s Nikolasem Trucem nakonec nezvítězili ani Sekera se Šperlíkem. Celkově utkání skončilo 6:1 a všechny tři body tak zůstaly v Českém Brodě.

"Dnes jsme se střetli s velmi kvalitním soupeřem, což bylo vidět hlavně ve trojicích, a přesto jsme mohli pomýšlet na bod. Mrzí nás především, že jsme pro sebe nedokázali urvat jednu z úvodních dvojic, které byly hodně vyrovnané. Možná by se pak i celý zápas mohl vyvíjet jinak. Celkově jsem však s předvedenou hru spokojený a musím především velmi ocenit bojovnost a obětavost našich borců, která byla vidět po celou dobu utkání,“ zhodnotil utkání trenér Martin Paták.

.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Radomyšl: 4:3

V Benešově se ve svém druhém zápase představil nováček dorostenecké soutěže TJ Radomyšl. Zatímco hosté dorazili v nejnižším možném počtu hráčů, domácí tým byl naopak skoro v nejsilnějším složení a tedy i skoro jednou tak početnější než soupeř. Také díky tomu nemohli Oranjes pomýšlet na jiný výsledek než výhru. Že to ovšem nebude vůbec snadná záležitost, naznačily již obě úvodní dvojice utkání. Tu první pro sebe urvali Petr Chejn s Tomášem Sekerou až nejtěsnějším možným rozdílem, když jim dokonce za stavu 6:8 ve třetím setu musel přijít pomoct zvrátit stav střídající Lukáš Ziegler. Stejně tak i druhý zápas utkání rozhodl až třetí set, ve kterém zvítězil David Krunert s Adamem Fürbacherem a střídajícím Lukášem Krunertem poměrem 10:8.

Sestava první domácí trojice sice přesně kopírovala složení první dvojice, avšak průběh zápasu byl zcela odlišný. Chejn, Sekera a Ziegler zvítězili rozdílem třídy po setech 10:3 a 10:4. V singlu naopak celkem snadno podlehl domácí kapitán David Krunert radomyšelskému Buriánkovi 0:2. O tom že více bodů zůstane po zápase ve městě u Prahy, rozhodla tedy až druhá trojice domácích, do které nastoupili David Krunert, Adam Fürbacher a Gabriela Zachová se střídajícím Petrem Chejnem, kteří zdolali protivníka opět až po třech setech.

Konečné rozřešení dělby bodů nakonec přinesly až závěrečné zápasy dvojic. Bohužel pro Šacung hned v tom prvním překvapivě podlehli dva hráči s extraligovými zkušenostmi, Chejn a Sekera dvojici, kde barvy hostí hájila zástupkyně něžného pohlaví. V posledním dějství nastoupivší D. Krunert, A. Fürbacher a L. Krunert se již nedokázali zbavit pocitu zbytečnosti jejich zápasu a prohráli velmi hladce 0:2. Utkání, tak skončilo celkovým skóre 4:3 a právě získaný bod pro Radomyšl určil, že Šacung zaostává v tabulce o bod pozadu za svým dnešním soupeřem.

"Vzhledem k naší sestavě jsme dnes nemohli pomýšlet na jiný výsledek než výhru, což se nakonec podařilo, ale nemohu se zbavit zklamání, že to není vítězství tříbodové. Zápas jsme měli rozehraný velmi dobře, ale bohužel nám, stejně jako v minulém zápase, vůbec nevyšly druhé zápasy dvojic, které jsme totálně nezvládli jak po stránce herní, tak taktické. Nicméně i dva body se počítají a jsem rád, že jsme poprvé v nové sezóně na Šacungu zažili pocity vítězství,“ řekl trenér Paták.

.