Porážku 2:6 museli zkousnout hráči A družstva, kteří v utkání 3. kola nejvyšší mužské soutěže na domácí půdě podlehli Vsetínu.

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - NK Climax Vsetín: 2:6

Vytrvalý jarní deštík celé dopoledne i část odpoledne skrápěl benešovský areál. Nicméně kvalitně připravenému kurtu neublížil, a tak utkání mohlo být zahájeno. Vsetín i přes svou kvalitu patří k nejpříjemnějším protivníkům, čtyři poslední utkání se radoval vždy Šacung. A benešovský celek i bez svého tahouna Doubravy (zranění) vstoupil do utkání lépe, když Makara s Kadeřábkem skolili v úvodním deblu Chalupu a Plachého. Ke druhému bodu byli blízko Kalas s Flaksem, jenže druhý set trestuhodně promrhali náskok v koncovce a nakonec je Brutovský se Stupákem přehráli o jediný balon ve třetím setu. To hosty nakoplo a v lepšícím se počasí poměrně s přehledem vítězně zúřadovali obě trojice. Nejprve Makara, Kalas, Voltr a střídající Sekera podlehli Chalupovi se Stupákem a Gargulákem, poté Kadeřábek, Flaks, Knytl a naskočivší Hanuš neměli nárok na Brutovského, Plachého a Gebela. Ze strany hostů to ale ještě nebylo vše. Domácí Hanuš, Sekera a střídající Voltr se inspirovali zpackanou druhou dvojkou a v podobném duchu odevzdali třísetovou výhru Gebelovi s Tomkem. Na z hlediska výsledku utkání rozhodující stav 5:1 pro hosty zvyšoval pohodovou výhrou v zápase jednotlivců Stupák, kterému podlehl Kadeřábek. Domácí vzdor ještě předvedla Makarova trojice, která si v odvetě povodila Brutovského sestavu. Zabojovala i Kadeřábkova trojka (kde Flakse nahradil Hanuš), ale oba sety proti Chalupově triu ztratila v úplné koncovce.

"Na Vsetín si hráči věřili a vše vypadalo, že povedeme 2:0. Jenže druhá dvojka zápas k výhře nedotáhla a na nás padla deka. Byl jsem spokojen s nasazením hráčů, výborně zahráli Ríša Makara a Fanda Kalas, slušný výkon předvedli ve trojkách i Tomáš Hanuš a Standa Voltr ml. S konečným výsledkem pochopitelně nemůžu být spokojen, ale zpackali jsme si to dnes sami ve dvojkách a hosty to nakoplo," řekl trenér Stanislav Voltr st.