O víkendu startuje 46. ročník extraligy mužů.

Čtvrtým místem na mezinárodním turnaji ve Vsetíně zahájili nohejbalisté benešovského Šacungu jarní část soutěžního ročníku. Tuto sobotu už je čeká první extraligový duel, a to s těžkým soupeřem – vicemistrem z pražských Čakovic. Utkání se neodehraje v Benešově, ale netradičně v Milíně (sobota 8.4. od 14 hodin, hala ZŠ Milín).

„Není to žádná marketingová expanze, jako třeba v NHL. První utkání se většinou hrají ještě v halách, venkovní hřiště nemají na začátku dubna dostatečnou kvalitu. A protože námi využívaná hala v Dukelské je v tomto termínu obsazena, rozhodli jsme se vyzkoušet Milín. Na Příbramsku jsme už loni exhibičně otevírali nové hřiště v Hluboši a také odtud pochází několik hráčů v mužských družstvech. Přímo v Milíně se nohejbal soutěžně hraje, takže to pro místní hráče bude inspirace a pro nás dobrá propagace,“ vysvětlil pohnutky vedoucí družstva Kamil Kanda.

Šacung v loňském roce skončil v nejvyšší mužské ligové soutěži sedmý, hodně radosti si však užil na republikových šampionátech a mezinárodních turnajích, kde pravidelně obsazoval medailové pozice. Do letošních ambicí nechal nahlédnout dlouholetý kapitán A družstva František Kalas.

„Zůstali jsme na celém Benešovsku jediným míčovým sportem s nejvyšší soutěží mužů a určitě bychom se s ní neradi loučili. Už také proto, že v letošním roce Šacung slaví 70. výročí svého vzniku. Poslední dva roky jsme o postup do play-off přišli v posledním utkání základní části, letos bychom toto prokletí rádi zlomili a vyhnuli se tak nepříjemným bojům o záchranu. Na domácích šampionátech a mezinárodních turnajích chceme navázat na úspěšný loňský rok, ale je to stále těžší. Hlavně se nám však musí vyhnout zranění, která nás hodně limitují. Co se týká změn v kádru, z hráčů odešli Ungermann, Kupský a Chejn, což je oslabení. Kádr doplní tři mladí hráči – Voltr ml. a Hanuš z béčka a na hostování přichází talentovaný dorostenec Sekera. V roli trenéra zůstává Standa Voltr st. Na sezónu se všichni těšíme, chceme dobrými výkony potěšit naše věrné fanoušky,“ řekl.