Dvojicí čtvrtých míst zahájil Šacung jarní část soutěžního ročníku.

První bramborovou placku vybojovala první sestava benešovského celku na mezinárodním turnaji trojic Austin Cup ve Vsetíně. Doubrava s Kadeřábkem a Knytlem bez zakolísání vyhráli svou základní skupinu, poté ve čtvrtfinále skolili Čakovice a jejich spanilou jízdu zastavily až Karlovy Vary v semifinále posledním možným míčem. Zklamaná formace Šacungu poté po odevzdaném výkonu nezvládla ani zápas o turnajový bronz, kde padla s překvapením turnaje, Holicemi.

Ze základní skupiny jsme prošli poměrně snadno. Po dvou výhrách nás čekal poslední zápas s Čelákovicemi a tam nám stačil na první místo vyhrát set. Ten jsme hned získali a nakonec i  druhý. Ve čtvrtfinále s Čakovicemi se nám dařilo v poli většinu útoků soupeře chytit a vlastně celý zápas jsme měli pod kontrolou. V semifinále s Karlovými Vary jsme ještě vyhráli první set, ale pak od začátku druhého tahali za kratší konec. Tak to bylo i ve třetím setu, na konci se nám ale podařilo na devítkách srovnat. Jenže Vanke při mečbolu vytloukl náš blok. Porážka nás dost mrzela a možná i proto jsme další zápas o třetí místo nezvládli. Z naší strany to byl špatný výkon. Kop kopal celý den nekompromisní údery, my ho nemohli chytit a také příprava útoku už nebyla taková," mísily se dobré i špatné pocity u Václava Kadeřábka.

Druhá benešovská sestava načala turnaj komplikacemi, když ze zahraniční cesty nestíhal příjezd Flaks. Umístění v osmifinále odpovídá možnostem improvizované sestavy Kalase, Sekery a Voltra, která mj. ve skupině zdolala první domácí sestavu.

"Postup do osmifinále v zajímavém složení neberu špatně, se hrou jsem spokojen. Cením hlavně výhru nad Brutovského sestavou. Pro dorostence Tomáše Sekeru to byl první velký turnaj a určitě výkony nezklamal," okomentoval turnaj František Kalas.

Konečné pořadí turnaje:

1. MNK Silnice Group Modřice A (Pospíšil, Müller, Rosenberk)
2. SK Liapor Witte Karlovy Vary A (Vanke, Hron, M. Medek, Valenta)
3. ANK Sokol Holice (Kop, P. Kučera, Krátký)
4. SK Šacung ČNES Benešov A (Doubrava, Kadeřábek, Knytl)

(foto Antonín Stehlík)

První jarní "bramboru" vykopali i dorostenci na dalším republikovém turnaji seriálu Pohár ČNS v Karlových Varech. Postarala se o ní trojková sestava D. Krunert, Sekera, M. Krunert, Šperlík. Naopak se nevedlo druhé trojici s L. Krunertem, Zachovou, A. Fürbacherem a T. Zieglerem, která ze základní skupiny nepostoupila.

"Druhá naše trojka nezahrála s výjimkou zápasu s Českými Budějovicemi dobrý turnaj. Bylo to takové bez života, bez mluvení, bez zápalu. To k vítězství nikdy nevede. První trojka hrála s dvěma leváky, ale sedla si a měla dobrý pohyb po hřišti. Ze skupiny postoupila ze druhého místa po porážce s českobudějovickým áčkem, ve čtvrtfinále zdolala Český Brod. V semifinále s Českými Budějovicemi B ale bylo patrné, že nám došly síly a v podobném duchu se nesl i zápas o bronz," řekl trenér Martin Paták.

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Dynamo České Budějovice B (V. Koudelka, Žikeš, Bělík)
2. TJ Dynamo České Budějovice A (Z. Koudelka, Tůma, Suchan, Višvader)
3. ANK Sokol Holice A (Brož, Levý, Kalousek)
4. SK Šacung ČNES Benešov A (Sekera, D. Krunert, M. Krunert, Šperlík)